artykuły dla niemowląt

Artykuły dla niemowląt. Co warto wiedzieć?

Artykuły dla noworodków sprawiają ogromną radość każdej przyszłej mamie, która nie może doczekać się, kiedy będzie tulić w swoich objęciach własnego maluszka. Widok ubranek, łóżeczek, wózków itp. może nie tylko rozczulić, ale również rozbudzić na tyle wyobraźnię, że w tym szale przedporodowym wiele kobiet może nieco zatracić się. Warto jednak wiedzieć, jakie artykuły dla noworodka przydadzą się w pierwszej kolejności. Okazuje się, że nie trzeba posiadać sterty garderoby wypełnionej maleńkimi ubrankami, gdyż w pierwszych miesiącach dzieci najszybciej rosną. Co warto jeszcze wiedzieć? Jakie artykuły dla dzieci są niezbędne w pierwszych miesiącach życia?

Jakie artykuły dla niemowląt są najważniejsze?

Na obecnym rynku wybór artykułów dla niemowląt jest na tyle ogromny, że kluczowe jest, aby wiedzieć, iż najpierw należy zwracać uwagę pewne kluczowe detale, jak np. skład materiału, a dopiero później dobierać kolory, wzory itd. Wiele przyszłych mam może ulec pokusie patrząc na te wszystkie artykuły dla dzieci. Pod koniec ciąży pojawia się tzw. syndrom wicia gniazda, kiedy kobietom może wydawać się, że wszystko to, na co parzą przyda się natychmiast dla maluszka. Zapewne hormony wpływają na takie myślenie, jak i specjaliści od marketingu.

Zarówno krzesełko do karmienia, jak i spacerówka przydadzą się, ale dopiero po kilku miesiącach, wiec najpierw należy skupić się na innych akcesoriach.

Artykuły dla niemowląt takie jak: elementy pielęgnacyjne, śpioszki, wanienka, ewentualnie butelka do karmienia muszą być przygotowane w pierwszej kolejności.

artykuły dla noworodków

Pieluszki to kolejny podstawowy artykuł dla dzieci. Są dostępne jednorazowe oraz wielorazowe. Wybór konkretnych zależy już od przekonań przyszłej mamy. Coraz bardziej popularne są tetrowe pieluszki wielorazowe. Bez problemu można je prać w pralce. Idealnie przydadzą się do przewijania niemowlaka, jak i wycierania, kiedy uleje, a nawet u lekarza podczas kontrolnych badań, aby nie leżało bezpośrednio na wadze lub przewijaku.

W przypadku artykułów dla niemowlaka, jeśli chodzi o jego pielęgnację, przydadzą się chusteczki nawilżane. Istotne jest to, żeby nie zawierały one w swoim składzie jakichkolwiek substancji zapachowych. Mogą one podrażnić delikatną skórę maluszka.

Natychmiast do przewiezienia dziecka ze szpitala do domu po wypisie konieczny jest specjalny fotelik samochodowy. Zapewne nie trzeba wspominać, iż jego brak skutkuje mandatem i wiąże się z niebezpieczeństwem maluszka.

Dodatkowe artykuły dla niemowląt, czyli jakie?

Artykuły dla niemowląt są różne. Wszystko zależy od ich przeznaczenia. Jednym z popularnych artykułów dla noworodka czy też później nieco starszego dzidziusia są monitory oddechu oraz kamerki podglądowe. Wystarczy umieścić je w pobliżu łóżeczka i wciąż mieć dziecko pod kontrolą nawet podczas snu, a w między czasie mama może wykonywać swoje codzienne, domowe obowiązki. Ich wybór na rynku jest na tyle duży, że różnią się głównie funkcjami i ceną. Wiele elektronicznych kamerek można połączyć nawet ze swoim telefonem.

Innymi, często wybieranymi artykułami dla noworodków są szumisie. Dziecko jest przyzwyczajone do odgłosu szumu, które słyszało będąc w brzuszku mamy. Szumisie pozwalają maluszkom wyciszyć się podczas płaczu. Wiele z nich szybciej zasypia przy tego typu artykułach dla niemowląt.

jakie artykuły dla noworodka?

Z jakiego materiału powinny być artykuły dla niemowląt?

Podczas wyboru ubranek, kocyków, pościeli itp. niezwykle ważny jest skład materiału. Takie artykuły dla niemowląt muszą być przede wszystkim przewiewne w celu zapewnienia odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Są one idealne nie tylko podczas snu, ale również w trakcie swobodnej zabawy.

Bardzo ważne jest również to, aby materiały dla niemowlaków były delikatne. Nie mogą one podrażniać delikatnej skóry. Certyfikowani producenci oferujący bezpieczne tkaniny nie stosują żadnych chemikaliów.

Warto wiedzieć, że tkaniny oraz dzianiny dla niemowląt muszą być wytrzymałe i naturalne. Ponadto, certyfikat jakości OEKO-TEX wskazuje, iż dany produkt nie posiada jakichkolwiek szkodliwych substancji, a ubranko wykonano wyłącznie z atestowanych surowców. Najczęściej wybieranymi materiałami dla akcesoriów dla niemowląt są: bawełna i bawełna organiczna, len oraz bambus.

Jeżeli szukacie dobrej jakości artykułów dla niemowląt, zapraszamy do naszego sklepu: Baby Growikar.

Przewiń do góry