jaka wyprawka dla niemowlaka na wiosnę?

Jak dobrze skompletować wyprawkę dla malucha na wiosnę?

Wyprawki dla malucha stanowią jedne z najważniejszych pierwszych zakupów wykonanych przez przyszłych rodziców. Większość kobiet w ciąży odczuwa tzw. syndrom wicia gniazda. Inne z kolei nie spieszą się z kompletowaniem najpotrzebniejszych rzeczy tylko zostawiają to na ostatni trymestr ciąży. Wyprawki dla niemowlaka zawierają różnorodne rzeczy i produkty, które przydają się już od pierwszych dni maluszka. Najlepiej zorganizować je wcześniej, aby w okresie połogu móc cieszyć się bliskością ze swoim nowo narodzonym dzieckiem. Co zatem powinna zawierać wyprawka dla malucha urodzonego wiosną?

Wyprawki dla dziecka wiosną

Wyprawki dla niemowlaka urodzonego wiosną w znacznym stopniu różnią się od wyprawki dla dziecka w okresie zimowym. Wiele osób uważa, iż wiosna to zdecydowanie lepsza pora roku na kompletowanie ubranek wraz z innymi, przydatnymi rzeczami. Kluczowe w tym przypadku są choćby panujące temperatury na zewnątrz.

Noworodki nie lubią przede wszystkim zbyt silnego blasku, dlatego że może on je oślepiać. Istotne jest również, żeby nie dopuszczać do ewentualnego przegrzania maleństwa. Warto jednocześnie zabezpieczać dzieci przed takimi promieniami jak UVA oraz UVB.

wyprawka dla niemowlaka wiosna 2023

Zawartość wyprawki dla niemowlaka – odzież

Zaleca się, aby wyprawki dla niemowlaka zawierały zbliżoną ilość ubranek zarówno z długim, jak i krótkim rękawkiem. Wiosną panują jeszcze zmienne temperatury. Latem z kolei najlepiej postawić na większą ilość z krótkim rękawem. Niewątpliwe jest, że materiał wykonanej odzieży dziecięcej musi być przede wszystkim przewiewny.

Wyprawka dla malucha wiosną powinna zawierać: kilka sztuk bodów z długim i krótkim rękawkiem, cieńszą kurteczkę bądź ciepły kombinezon, skarpetki, spodenki, a także pajacyki oraz cieńsze czapeczki. Warto w dziecięcej garderobie mieć też sweterki czy też bluzę.

Pomimo tego, że każde dziecko inaczej rośnie i rozwija się to w pierwszych miesiącach maluszki przybierają na wadze najszybciej. Z tego względu nie trzeba więc na początku posiadać dużej ilości ubranek, dlatego że mogą one wystarczyć tylko na miesiąc bądź dwa.

Wyprawka dla malucha – wózek i potrzebne akcesoria

Noworodek potrzebuje dodatkowego zabezpieczenia w trakcie panujących jeszcze niższych temperatur. Na wiosenny spacerek warto zakryć niemowlaka np. kocykiem w wózku, gdyż jeszcze wiaterek jest niekiedy chłodniejszy. Na zmienną pogodę należy być zawsze przygotowanym zwłaszcza przy małych dzieciach.

Bardzo ważna jest również ochrona przed pojawiającymi się już owadami. Wiosenne wyprawki dla malucha muszą dodatkowo zawierać rożek albo otulacz. Dzięki nim można okryć maluszka, aby było mu cieplej.

Biorąc pod uwagę zmienną pogodę zaleca się, aby kupić wodoodporny wózek. W celu ochrony służy także specjalna folia.

jak skompletować wyprawkę dla noworodka

Kosmetyki w wyprawce dla dziecka

W trosce o delikatną skórę maluszka, zbyt duża ilość kosmetyków nie jest zalecana najmłodszym, jednakże występują takie, które warto mieć przy sobie zwłaszcza wiosną. Podstawowy jest płyn do kąpieli. Kolejnym przykładem jest krem do buzi. Obecnie występują na rynku takie, które są dedykowane na każdą pogodę. Taki krem chroni policzki przed wiatrem oraz chłodniejszym powietrzem. Zwykły krem nawilżający można natomiast stosować w domu, np. do pielęgnacji po kąpieli.

Wybierając konkretny produkt trzeba zwracać uwagę, aby kosmetyk w wyprawce dla dziecka był dopasowany adekwatnie do wieku. Niektóre można stosować już od 1. dnia życia, a jeszcze inne np. po ukończeniu 3. miesiąca. Niezwykle ważne jest również to, aby kosmetyki dla dzieci były hipoalergiczne i posiadały atest.

Sprawdź nasze wyprawki dla niemowlaka w naszym sklepie – Baby Growikar !

Przewiń do góry