akcesoria dla niemowląt

Jak dobrze wybrać akcesoria do łóżeczka i wózka dla malucha?

Szykując wyprawkę dla dziecka trzeba pamiętać o tym, że od początku są potrzebne różnorodne akcesoria dla niemowląt. Mają one szerokie zastosowanie i przede wszystkim są bardzo praktyczne, aby ułatwić wykonywanie codziennych obowiązków podczas sprawowania opieki nad maluszkiem. O czym należy pamiętać przygotowując wyprawkę dla noworodka? Jakie przydadzą się akcesoria do łóżeczka, jak i akcesoria do wózeczka?

Jakie akcesoria do łóżeczka będą najbardziej praktyczne?

Akcesoria dla noworodka do łóżeczka można dopasować choćby pod względem kolorystycznym do wystroju sypialni. Łóżeczko od pierwszych chwil maluszka musi stanowić miejsce komfortowego odpoczynku, dlatego że z początku dziecko najwięcej śpi. Bardzo ważne jest, iż łóżeczko musi gwarantować najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Akcesoria do łóżeczka obejmują tylko kilka najważniejszych produktów. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego z nich? W niemowlęcym łóżeczku nie powinno być zbędnych rzeczy, aby zniwelować ryzyko ewentualnego uduszenia się przez maluszka.

Pościel dla niemowlaka powinna być wykonana z odpowiednich surowców, jak np. z bawełny z dodatkiem włókien bambusowych. Pokrowce mogą być natomiast z dzianiny poliestrowej z bawełną i bambusem. Niewątpliwe jest, aby zwracać uwagę, czy dany produkt dedykowany najmłodszym posiadał test Oeko-Tex. Wskazuje on na to, iż jakiekolwiek akcesoria do łóżeczka są w pełni wolne od jakichkolwiek szkodliwych substancji.

akcesoria do łóżeczka dla dziecka

Materac do łóżeczka to kolejny ważny produkt wchodzący w skład akcesoriów dla niemowląt. Zgodnie z wytycznymi, powinien on być sprężysty i średniotwardy zapewniając jednocześnie podparcie dla ciała, a dokładniej – dla kształtującego się dopiero kręgosłupa.

Akcesoria dla niemowląt do łóżeczka to również prześcieradło. Najbardziej praktyczne oraz bezpieczne będzie z gumką, dlatego że będzie ono stabilnie przylegać bezpośrednio do materaca.

Kolejne przydatne akcesoria do łóżeczka dla najmłodszych to śpiworek bądź otulacz. Stanowią one świetną alternatywę dla standardowej kołderki. Istotne jest bowiem to, że przy nich nie ma jakiegokolwiek ryzyka związanego z ewentualnym założeniem ich np. na twarz niemowlaka. Przy wyborze zarówno śpiworka, jak również otulacza trzeba pamiętać, że dany produkt musi posiadać właściwy rozmiar.

Pozostałe akcesoria dla niemowląt do łóżeczka to m.in.: organizer na pieluszki i kosmetyki, przewijak oraz szuflada umieszczona pod łóżeczkiem np. na dziecięcą pościel.

Przydatne akcesoria do wózeczka

Akcesoria do wózeczka idealnie przydadzą się podczas dłuższych spacerów. Ułatwiają one bowiem opiekę nad maluszkiem, a także zwiększają komfort, jak również wygodę zarówno dziecka i rodzica.

Z pewnością organizer to jeden z najważniejszych akcesoriów do wózeczka. Można do niego spakować najpotrzebniejsze produkty, jak np. pieluszki i chusteczki do przebrania, wodę do picia, kocyk, ubranka na zmianę itd., a więc wszystko to co najważniejsze, aby mieć ze sobą pod ręką. Organizer posiada przegródki, dzięki którym można mieć wszystko estetycznie posegregowane.

Jakie jeszcze akcesoria do wózeczka mogą się przydać? Kolejnym przykładem są osłonka foliowa bądź pokrowiec. Ich głównym zadaniem jest ochrona przed deszczem. Kiedy te produkty są złożone to zajmują bardzo mało miejsca, a warto mieć je przy sobie na wypadek, kiedy pogoda miałaby się nagle zmienić.

akcesoria do wózeczka dla dziecka

Na chłodniejsze dni świetnie sprawdzi się kocyk albo cieplejszy śpiworek do wózka. Dzięki nim można ochronić maluszka przed chłodem. Bardzo ważne jest, aby pamiętać, iż śpiworek powinien być dopasowany do wózka.

Jeśli szukasz dobrej jakości akcesoriów do wózeczka lub łóżeczka malucha, zapraszamy do naszego sklepu:
Baby Growikar – Akcesoria do łóżeczka

Przewiń do góry