jak wybrać rożek dla noworodka?

Jak wybrać dobry rożek dla noworodka?

Czy rożek dla niemowlaka jest potrzebny i istotny? Zdecydowanie tak!!! Choć taki rożek dla noworodka wygląda całkiem niepozornie, pełni wiele bardzo ważnych funkcji. Między innymi wpływa na rozwój niemowlęcia, przyspiesza proces adaptowania się dziecka w nowej, po za brzuszkowej rzeczywistości, pozwala mu lepiej radzić sobie z nadmiarem zewnętrznych bodźców z jakim na co dzień przychodzi się noworodkowi zmagać i wiele więcej.

Rożek dla niemowląt jest ważny

Kompletując wyprawkę dla niemowlaka, nie wolno zapomnieć o rożku niemowlęcym. Sprawdza się on już od pierwszych dni życia dziecka, gdy dziecko dopiero  uczy się radzenia sobie w nowej, nieznanej dotąd rzeczywistości i szczególnie potrzebuje wsparcia. Dlaczego rożek tak ważny? Ponieważ daje dziecku to, czego potrzebuje najbardziej: ciepło, komfort, charakterystyczną ciasnotę, a więc wszystko to, co maluch zna z czasów życia płodowego z brzucha mamy. A to nie pozostaje bez wpływu na jego komfort, zgodnie twierdzą eksperci. Ponad wszelką wątpliwość udowodniono, że dzieci, które są otulane rożkiem, szybciej adaptują się w nowej, po za brzuszkowej rzeczywistości: czują się pewniej i bezpiecznej, szybciej zasypiają, lepiej śpią, rzadziej płaczą.

rożki dla noworodka

Jaki rożek dla noworodka wybrać?

Wybór odpowiedniego rożka dla niemowlaka nie jest ani łatwy, ani prosty, ani czasem tani. Na co zwracać uwagę, aby podarować dziecku ten najlepszy z najlepszych dostępnych na rynku? Przede wszystkim zwróćmy uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany. Delikatna i skłonna do podrażnień skóra noworodka wymaga bowiem specjalnego traktowania. To właśnie dlatego rożek dla niemowlęcia powinien być wykonany z najwyższej jakości bawełny: przyjemnej, miękkiej w dotyku, delikatnej. Takiej, która nie podrażnia i nie uczula. Bardzo dobrym rozwiązaniem są rożki posiadające cieplutkie, antyalergiczne, lekkie wypełnienie. Dzięki temu rożek staje się prawdziwie wielofunkcyjny: może służyć jako ciepła kołderka, otulacz czy mata do zabawy. Tym bardziej, że został wyposażony w dwie, kolorowe wstążeczki czyli ulubiony element edukacyjny najmłodszych bobasów.

rożki dla noworodków

Ładny, a praktyczny rożek

Rożki dla noworodków są wykorzystywane niemal bez przerwy. Dlatego tak ważne jest, by nie tracił on swoich właściwości. Dwustronny rożek Samiboo posiada antyalergiczną, mięciutką, wysokiej jakości ocieplinę silikonową, która się nie odkształca i szybko schnie. Mamy, które wolą cieńsze materiały, mogą wybrać otulacz dla niemowlaka, które zazwyczaj są wykonane z cieńszych, przewiewnych tkanin, jak bawełna, tkanina bambusowa lub muślinowa.

Jeżeli szukacie Państwo sprawdzonych i praktycznych rożków, zapraszamy do odpowiedniego działu w naszym sklepie: Baby Growikar – Rożki dla Niemowląt

Przewiń do góry