wyprawka dla niemowląt 2022

Jaka wyprawka dla niemowlaka na jesień. Co warto wybrać?

Jesień wiąże się głownie ze spadkiem temperatury. To jednak nie oznacza, że należy rezygnować z codziennych spacerów z dzieckiem. Niewątpliwe jest, iż przebywając chociaż kwadrans na spacerze, kiedy panują niższe temperatury, można przyczynić się do wzmocnienia odporności maluszka. Jesienna wyprawka może być ogromnym wyzwaniem dla przyszłych rodziców. Należy mieć przygotowane wtedy ubranka zarówno na złotą polską jesień, jak i pluchę.

Wyprawka dla noworodka w sezonie jesiennym

Wyprawki dla noworodka różnią się wieloma elementami, gdyż wszystko zależy od pory roku, w której maluszek przychodzi na świat. Stanowią je przede wszystkim zestawy ubranek przygotowane niemal na każdą pogodę.

Wyprawka dla niemowlaka na jesień musi zawierać głównie cieplejsze ubranka, dlatego że w niedalekim odstępie czasowym mogą wystąpić już pierwsze przymrozki. Niewątpliwe jest jednak, aby nie przesadzać z ilością polarowych bluz bądź spodenek. Zaleca się, aby wyprawki dla niemowląt zawierały większość ubranek w rozmiarze 62. Maluszki szybko rosną, więc wystarczy nawet po 4-5 sztuk z każdego rodzaju danego ubranka. Kompletując jesienną wyprawkę warto zamiast bodów z krótkim rękawem kupić jesienny kombinezon na spacery. Ponadto spokojnie wystarczą nawet 2 cieplejsze czapeczki.

wyprawka dla noworodka na jesień

Wyprawka dla niemowlaka jesienią

Jesienna wyprawka dla noworodka nie powinna zawierać dużej ilości bodów z krótkim rękawkiem. Tak samo jest w przypadku rampersów z krótszymi nogawkami oraz rękawkami. Maluszek w pierwszych dniach swojego życia najwięcej śpi, zatem najwygodniej będzie mu z pewnością w pajacyku. Ciepła czapeczka idealnie sprawdzi się podczas spacerów na świeżym powietrzu. Obecnie występuje bardzo duży wybór z kombinezonami, które zakrywają nóżki i rączki, więc maluszkowi nie będzie w nim zimno. Dziecku przydadzą się także ciepłe skarpetki.

Jesienna wyprawka – na co zwrócić uwagę?

Jesienna wyprawka powinna zawierać wyłącznie ubranka wykonane z naturalnych materiałów. Najbardziej popularna jest bawełna, która posiada liczne zalety i zastosowania. Dodatkowo, najlepiej, żeby ubranka były łatwe w założeniu czy też w zdjęciu. Im mniej dodatków, tym dziecko ma większy komfort podczas spania.

Wysoko jakościowa bawełna jest w pełni bezpieczna dla delikatnej skóry niemowlaka. Sprawia ona, że skóra może swobodnie „oddychać” i nie przyczynia się do powstania ewentualnych podrażnień albo alergii.

Nieodłącznym elementem każdej wyprawki dla noworodka są także kosmetyki. Kluczowe jest, aby preparaty, które mają być wykorzystywane podczas codziennej pielęgnacji delikatnej skóry niemowlaka były przede wszystkim hipoalergiczne i delikatne. Im mniej stosowanych kosmetyków, tym lepiej. Najważniejszy jest jednak płyn do kąpieli i mycia włosów, nawilżający krem ochronny i krem na odparzenia.

jak wybrać wyprawkę na jesień?

Jesienne wyprawki dla noworodka – podsumowanie

Jesienne wyprawki dla noworodka obejmują cieplejsze ubranka z dłuższymi rękawkami i dłuższymi nogawkami. Zgodnie z powszechnie panującą zasadą, zaleca się, żeby maluszkowi na codzienne spacery zakładać jedną warstwę więcej niż samemu sobie. Przegrzanie dziecka może być nawet groźniejsze niż jego wychłodzenie. Kluczowe jest także wybranie produktów wykonanych z najwyższej jakości materiałów. W swoim składzie muszą one być pozbawione jakichkolwiek sztucznych dodatków, które są po prostu zbędne. To sprawi, iż skóra niemowlaka będzie właściwie oddychać, przez co dziecko nie spoci się szybko i nie będzie zmęczone ewentualnym przegrzaniem.

Po więcej szczegółów zapraszamy do naszego sklepu: Baby Growikar – Wyprawki dla niemowląt.

Przewiń do góry