kokony dla noworodka na lato 2023

Jakie kokony dla noworodka wybrać na lato?

Kokon dla noworodka to inaczej „gniazdko”, które swoim wyglądem przypomina ponton. Jego wyższe boki są zwykle wypełnione silikonową włókniną. To sprawia, iż maluszek może czuć się bezpieczniej i przytulniej. Czy są praktyczne kokony dla noworodka na lato? Na co zwrócić uwagę wybierając tego typu produkt?

Kokony dla niemowląt i ich wielofunkcyjność

Kokony dla niemowląt stanowią jeden z licznych produktów należących do wyprawki. Obecnie coraz więcej rodziców decyduje się na ten produkt. Kokony dla noworodka można wykorzystać nie tylko w łóżeczku, ale również w trakcie letnich spacerów, dlatego że zmieszczą się one nawet w gondoli. Przy okazji będą one amortyzować wstrząsy w trakcie spaceru po nierównym terenie.

Kokony dla noworodka na lato można bez problemu zabierać ze sobą niemal w każdą podróż. Mogą one pełnić funkcję choćby turystycznego łóżeczka, a maluszek wciąż będzie czuł się w nim bezpiecznie.

Gniazdka niemowlęce świetnie sprawdzą się np. jako poręczna mata do przewijania poza domem, kiedy w cieplejsze dni spędzamy zdecydowanie więcej czasu na świeżym powietrzu.

Kokony dla maluszków chronią przed ich ewentualnym zgnieceniem. Dodatkowo otulają one i jednocześnie gwarantują spokojny sen. Ten produkt zdecydowanie uławia sprawowanie opieki nad niemowlakiem.

kokony dla noworodka lato 2023

Najlepsze kokony dla noworodka na lato

Kokony dla noworodka różnią się między sobą przede wszystkim krojem, jak również konstrukcją oraz materiałem wykonania. To kluczowe czynniki mające ogromny wpływ na komfort użytkowania takiego produktu przez najmłodszych. Warto wybrać odpowiedni kokon dla maluszka, dlatego że kupuje się go wyłącznie raz. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę?

Kokony dla noworodka na lato czy też na inną porę roku muszą być wykonane z takich materiałów, które gwarantują cyrkulację powietrza niezależnie od obecnej temperatury. Skóra dziecka jest delikatna, zatem musi ona oddychać, a niemowlak nie może pocić się w gniazdku zwłaszcza podczas letnich upałów. Zaleca się, aby dana tkanina była w 100% naturalna bez jakichkolwiek domieszek. Najbardziej zalecana jest bawełna. Kluczowe jest także, aby kokony dla noworodka posiadały certyfikat Oeko-Tex.

Boki kokonów dla niemowląt powinny być wypełnione syntetycznym materiałem. Posiada on bowiem antyalergiczne właściwości. Przykładem może być gąbka, włókno poliestrowe albo granulat silikonowy.

kokony dla niemowlaka

Kokony dla niemowląt służą już od pierwszych dni życia. Coraz więcej producentów oferuje regulowane tego typu produkty. Służy do tego sznureczek znajdujący się z boku gniazdka niemowlęcego. Wraz z upływem czasu, kiedy dziecko staje się większe i potrzebuje większą wokół siebie przestrzeń to wystarczy stopniowo rozwiązywać sznureczek. Oczywiście są dostępne także na rynku kokony dla niemowląt bez możliwości regulacji, jednakże to z pewnością mniej praktyczna opcja, gdyż nie gwarantuje ona tak długiej funkcjonalności.

Kokony dla noworodka muszą spełniać również aspekty praktyczne. Kluczowe jest, żeby te produkty były zarówno trwałe, jak i bezpieczne oraz łatwe w utrzymaniu w czystości. Warto zwrócić uwagę, aby tapicerka niemowlęcego kokonu była ściągalna. Dzięki temu każda mama bez problemu zadba o jej czystość oraz świeżość. Oczywiste jest, iż nie wolno zapominać o przestrzeganiu zaleceń producenta odnoście właściwej pielęgnacji, temperatury prania i suszenia. To wszystko wpływa też na funkcjonalność kokonów dla niemowląt.

Więcej informacji znajdziecie w naszym sklepie: Baby Growikar – Kokony dla noworodka

Przewiń do góry