gniazdka niemowlęce

Kokony i gniazdka niemowlęce. Jakie mają zastosowania?

Kokony dla noworodka to coraz częściej wybierane produkty podczas kompletowania wyprawki dla maluszka. Inną ich znaną nazwą jest „gniazdko niemowlęce”, które jest przede wszystkim wygodne i ciepłe dla dziecka. Kokony dla niemowląt można używać już od pierwszych chwil życia. Do czego one zatem służą, że coraz więcej rodziców decyduje się na zakup kokonów?

Gniazdka niemowlęce – czym są?

Gniazdka niemowlęce początkowo wyglądają dość niepozornie, jednak jak widać, pełnią one wiele funkcji. Można je zatem zastosować na różne sposoby. Tego typu produkty w znacznym stopniu ułatwiają nowy etap w życiu mamy, kiedy musi ona pogodzić wychowywanie dziecka wraz z innymi i codziennymi obowiązkami.

Kokony dla niemowląt zwykle są wykonane z materiałowego i zdejmowanego materacyka – poliuretanowej pianki w materacykowej części wraz z miękką tubą umieszczoną wokół składającej się z antyalergicznej silikonowej włókniny. To miejsce tworzące bezpieczną przestrzeń dla maluszka. Kokony dla niemowląt można bardzo często prać po wcześniejszym wyjęciu materacyka.

kokony dla noworodka

Kokony niemowlęce i ich zastosowanie

Kokony niemowlęce to zakup na kilka miesięcy, gdyż zwykle można z nich korzystać pół roku, a nawet 8 miesięcy. Wszystko zależy jednak od wielkości dziecka. Tego typu produkty posiadają wiele zastosowań.

Gniazdka niemowlęce można przykładowo umieścić w łóżeczku, dzięki czemu maluszek będzie czuł się w nim bezpieczniej. Zarówno jesienią, jak i zimą można go włożyć nawet do gondoli podczas spaceru, aby dziecku było przytulniej. Znanym sposobem jest układanie poduszek na łóżku wokół dziecka, w celu pewnej asekuracji, a teraz można to zastąpić kokonem niemowlęcym, gdyż posiada on boczne ścianki dookoła wraz z materacykiem stanowiącym ciepłe podłoże pod plecami.

Kokony dla niemowląt to świetne rozwiązanie, kiedy śpią one z rodzicami w jednym łóżku. Już nie muszą oni obawiać się, że przygniotą maluszka w trakcie snu. Dzieci od pierwszych dni życia wymagają głównie przytulności ze strony mamy.

gniazdka i kokony dla noworodka

Gniazdka niemowlęce można również zabrać ze sobą w podróż. Mogą one służyć jako mobilny przewijak bądź miejsce do spania. Małe dzieci śpią jeszcze dużo w ciągu dnia. Dzięki temu rozwiązaniu, maluszki będą czuć się zdecydowanie bezpieczniej i spokojniej nawet w nowym miejscu, w którym obecnie znajdują się.

Kolejnym sposobem na zastosowanie kokonów niemowlęcych jest leżaczek do codziennych zajęć. Dziecko może swobodnie leżeć na plecach czy też na brzuszku i bawić się np. gryzakami, a mama niedaleko może wykonywać swoje codzienne obowiązki bez obaw, że jej pociecha np. sturla się, gdyż ma ją ciągle na oku. Dziecko jest także spokojniejsze, kiedy wie, że mama jest w pobliżu. To świetne rozwiązanie pełniące rolę kocyka, maty, a nawet osłonki do karmienia piersią.

Kokony niemowlęce mogą służyć też jako mata do przewijania. Boki sprawiają, że maluszek tak szybko nie będzie się przekręcał, a mama może szybciej go przebrać.

Czy gniazdka niemowlęce są bezpieczne?

Pomimo tego, iż gniazdka niemowlęce są bezpiecznymi produktami to należy pamiętać, iż nie wolno przenosić ich jednocześnie z dzieckiem. Kluczowe jest, aby monitorować pozycję maluszka. Zarówno stała kontrola rodziców, jak i właściwe i wygodne ułożenie dziecka wpływają na jego zdrowy i komfortowy sen. Użytkowanie kokonów niemowlęcych zgodnie z ich przeznaczeniem przekłada się na bezpieczeństwo ich stosowania.

Przewiń do góry