Poduszeczki dla Noworodków. Jak dobrze wybrać?

Kompletując wyprawkę dla dziecka, zapewne każdy rodzic zwraca uwagę na komfort i przede wszystkim zdrowie swojej pociechy. Wiele osób ma dylemat, czy w ogóle są zalecane poduszki dla noworodków. Okazuje się, że tak, ale dla kilkumiesięcznych dzieci potrafiących już samodzielnie zmieniać swoją pozycję poza pewnymi wyjątkami. Poduszki dla niemowląt wpływają na podniesienie komfortu snu oraz ułatwiają zachowanie czystości w gondoli bądź łóżeczku.

Poduszeczki dla noworodków – czy to dobry wybór?

Specjalnie stworzone poduszeczki dla noworodków kojarzą się dziecku z bezpiecznym miejscem, gdzie może on sobie pozwolić na sen. Obecnie na rynku jest dostępny na tyle szeroki wybór, że dzięki pięknym wzorom można ozdobić wnętrze wózka albo pokoju maluszka.

Ciało niemowlaka rozwija się najlepiej, kiedy dziecko śpi na płasko. To jednak nie oznacza, iż poduszka nie jest wskazana. Poduszki na noworodków zgodnie ze zdaniem specjalistów muszą mieć niski profil i być cienkie.

Poduszki dla dzieci występują w kilku wersjach. Jedną z nich jest klin dla noworodka. To nisko profilowany produkt o specjalnej konstrukcji, dzięki której maluch leży przede wszystkim zdrowo i wygodnie. Poduszka klin przeznaczona dla niemowląt posiada zdejmowaną poszewkę, więc łatwo ją utrzymać w czystości. Najczęściej podkłada się ją pod materac, jednakże można też bezpośrednio pod główką maleństwa.

poduszka dla noworodka

Poduszki dla niemowląt – kiedy mogą się przydać?

Poduszki dla niemowląt są wskazane przede wszystkim dla maluszków mających problemy z ulewaniem. Dzięki nim można ochronić je przed ewentualnym zachłyśnięciem się spożytym niedawno pokarmem. Z tego właśnie względu zaleca się, aby mieć ją przy sobie. Poduszki dla noworodków stanowią także świetny wybór w czasie, kiedy pociecha ma katar lub problemy z oddychaniem albo zmaga się z refluksem. Kiedy zostanie ona właściwie dopasowana to może zapobiec groźnym zakrztuszeniom. Zadaniem poduszki w takich sytuacjach jest przykładowo umożliwienie spływania wydzieliny albo ułatwienie oddychania.

Wybierając się na spacer ze swoją pociechą, nie zawsze jest możliwe poruszanie się wyłącznie po płaskim terenie. Poduszki dla dzieci są więc zalecane w celu zamortyzowania ewentualnych wstrząsów, na które maluszek jest narażony przebywając w wózku.

Wskazania medyczne również mogą wpłynąć na to, że dziecko wcześniej będzie musiało korzystać z poduszki. Wtedy rodzice muszą kupić taką, która będzie odpowiednio dbała o właściwy rozwój maluszka i posiadała stosowne certyfikaty oraz atesty.

Poduszki dla dzieci – właściwości

Wykonane z włókna bambusowego poduszki dla dzieci charakteryzują się przede wszystkim ogromnymi właściwościami bakteriobójczymi. Szacuje się, iż 70% bakterii może zostać usuniętych z danej powierzchni już po 50 praniach! Bambusowa poduszka bardzo szybko schnie, jak również nie pozwala ona na dalsze rozmnażanie się kolejnych i nowych bakterii.

Bawełniane poduszki dla noworodków, a potem dla niemowlaków idealnie nadają się na cały rok. Wynika to m.in. z tego względu, że włókno bambusowe jest wysoce odporne na wilgoć. Bambus charakteryzuje się termoregulacyjnymi właściwościami. Dzięki temu w cieplejsze dni daje on poczucie chłodu czy też świeżości, natomiast w chłodniejsze – przyjemne ciepło.

poduszeczki dla niemowląt

Poduszki dla dzieci – podsumowanie

Wybierając pierwszą poduszkę dla swojego dziecka warto zwrócić uwagę, aby była przede wszystkim cienka oraz płaska. Nie może ona powodować nienaturalnego wygięcia szyi. Dodatkowo, tempo wzrostu dziecka wpływa na to, kiedy dokładnie jest ono gotowe na regularne korzystanie z poduszki.

Szukasz dobrej jakości poduszek dla noworodków? Zapraszamy do odpowiedniego działy w naszym sklepie:
Baby Growikar – Poduszeczki dla Noworodków

Przewiń do góry