wyprawka dla niemowlaka

Przygotowanie wyprawek dla niemowląt

Wyprawki dla noworodków zawierają rzeczy, które przydadzą się nie tylko w domu, ale również już w pierwszych dniach w szpitalu po porodzie czy też później na spacerze. Istotne jest, aby była ona przygotowana na tyle szybko, żeby w razie wcześniejszego porodu, maluch miał już wszystko przygotowane. Podstawą są oczywiście ubranka i kosmetyki, ale również istotną rolę odgrywają akcesoria do łóżeczka.

Organizer do łóżeczka

Organizer do łóżeczka to funkcjonalny kawałek materiału z kieszonkami oraz mocowaniem. Może być on stosowany jako przybornik na podstawowe produkty, jak np. oliwka, pieluszki, krem, puder itd. To idealne połączenie funkcjonalności i estetyki. Świetnie prezentuje się on w uporządkowanym pokoiku. Dzięki niemu można mieć najpotrzebniejsze rzeczy przy sobie, które są wymagane podczas np. zmiany pieluszki niemowlaka. Występujące kieszonki w organizerze pozwalają na odpowiednie pogrupowanie akcesoriów.

rożek niemowlęcy na noworodka

Zobacz: Organizery do łóżeczka w naszym sklepie !

Kokony dla noworodków

Kokony dla noworodków są świetnym zabezpieczeniem przed ewentualnym sturlaniem się dziecka z łóżka ze względu na wysokie brzegi. Dzięki nim maluch czuje się bezpiecznie, niczym jak w łonie matki. Kokon bezpiecznie ogranicza przestrzeń dziecka i jednocześnie otula go. Dolny wkład najczęściej jest wykonany z grubej pianki, przez co kokon jest nie tylko stabilny, ale również bezpieczny. Ponadto, może on przydać się również podczas wyjazdów, gdyż szybko można zwinąć go i spakować.

Zobacz: Kokony dla noworodka w naszym sklepie !

Rożki niemowlęce

Rożki niemowlęce to kolejny element wyprawki dla niemowląt. Obecnie na rynku jest ich na tyle szeroki wybór, że każdy rodzic wybierze coś odpowiedniego dla swojego dziecka – nie tylko w wersji kolorystycznej. Są one na tyle funkcjonalne, że w między czasie można ich używać jako kocyk albo kołderkę czy też matę do leżakowania dla maluszka. Rożki niemowlęce są wykonane zwykle z bawełny, która chroni przed zimnem i jednocześnie oddycha w letnie dni. Ten produkt jest miękki i usztywniany, przez co jest niezwykle praktyczny podczas noszenia noworodka.

Zobacz: Rożki niemowlęce w naszym sklepie !

Kocyki dla niemowląt

Kocyki dla niemowląt to następny podstawowy produkt niemowlęcej wyprawki. Są one przydatne również na spacerze, aby delikatnie okryć dziecko. Obecnie można kupić je już np. z kapturkiem. To niedrogi wydatek, a wybór jest ogromny! Popularne są teraz kocyki z minky i przede wszystkim standardowe, czyli bawełniane, które są w pełni bezpieczne dla delikatnej skóry dziecka.

wyprawki dla noworodka

Zobacz: Kocyki dla noworodków w naszym sklepie !

Zestaw kołderka + poduszka

Podstawowym wyposażeniem łóżeczka do pierwszych dni życia maluszka jest oczywiście kołderka i poduszka. Można je nabyć w jednym zestawie w formie kompletu. Najlepiej, aby były one antyalergiczne, gdyż dodatkowo dbają o zdrowie niemowlaka. Ciekawym rozwiązaniem jest rozważenie zakupu całego kompletu, w skład którego wchodzi kołderka + poduszka, wykonane z bawełny bądź bambusa. Zapewne spełnią one wymagania nawet najbardziej wymagającego rodzica, a dziecko będzie mogło spać pod idealną pościelą.

Zobacz: Zestawy kołderka + poduszka dla noworodka w naszym sklepie !

Podsumowanie

Przygotowując wyprawkę dla noworodka trzeba kierować się głównie względami praktycznymi. Warto postawić na wysoką jakość wykonanych produktów, aby zastosowany materiał nie podrażniał nawet najbardziej delikatnej skóry maluszka. Noworodek większą część czasu początkowo spędza w łóżeczku, kiedy śpi, więc warto zainwestować w polecane akcesoria. Materiał musi przepuszczać powietrze i być łatwy w ewentualnym czyszczeniu czy też odświeżeniu, a co ważne – być przyjaznym dla skóry.

Przewiń do góry