rożki niemowlęce wyprawka

Rożki niemowlęce. Istotne w wyprawce dla dziecka?

Rożki niemowlęce stanowią element wyprawki najmłodszych. Ten kwadratowy kocyk składa się w charakterystyczny sposób, aby móc nim owinąć dziecko. Dzięki temu tworzy on przytulną przestrzeń dla maluszka, które powinno bezpiecznie czuć się w nim.

Rożki dla noworodków – jakie powinny być?

Zaleca się, aby rożki dla noworodków były oddychające i przewiewne. Ważny jest zatem materiał, z którego są one wykonane. Na początku maluszek spędza dużo czasu w rożku, więc nie może się on przegrzać. Naturalne tkaniny bez dodatku domieszek idealnie sprawdzą się. Rożki dla dzieci muszą być wykonane z miękkich materiałów.

rożki niemowlęce

Rożki niemowlęce – zalety stosowania w wyprawce dla noworodka

Rożki niemowlęce cechują się wieloma zaletami. Są one przede wszystkim komfortowe i praktyczne w zastosowaniu. W pierwszych dniach życia, maluszek potrzebuje szczególnej ochrony. Rożek zapewni mu bezpieczeństwo. Dla rodziców ten element wyprawki jest wygodny, ponieważ ułatwia on m.in. ułożenie malucha do snu.
Rożki dla noworodków są pomoce, ponieważ pełnią ochronną funkcję przed wszelkimi bodźcami z otaczającego dziecka świata. Maluszek zapewne będzie w nim znacznie bardziej spokojniejsze.

Rożki dla dzieci – rodzaje

Rożki dla dzieci różnią się od siebie pod kilkoma charakterystycznymi względami. Pierwszy podział stanowi na: usztywniane i miękkie. Usztywniane rożki są często wybierane przez młodych rodziców, którzy niepewnie czują się jeszcze, kiedy biorą noworodka na ręce. Wszystkie z nich oczywiście posiadają pewne wady i zalety. Usztywniane rożki dla niektórych rodziców mogą znów być nieporęczne i niekomfortowe. Niezależnie od wybranego rodzaju rożka, warto zwrócić uwagę, żeby umożliwiał on stabilne podparcie dla główki maluszka.

Inne kryterium rożków dla niemowlaków zależy od formy ich zapięcia. Najpopularniejsze są te na rzepy albo wiązane. Pierwsze z nich można szybko zapiąć i uregulować. Kiedy nie będą one dobrej jakości to mogą samoczynnie rozpinać się, co stanowi niebezpieczeństwo dla dziecka. Rożek, który trzeba wiązać, lepiej otula niemowlaka. Rodzice mogą regulować stopień otulenia swojej pociechy.

wyprawka dla noworodka

Rożki dla noworodków – materiał wykonania

Rożki dla noworodków muszą być wykonane z właściwego rodzaju materiału. Zaleca się, żeby tkanina była miękka i przyjemna w dotyku, ponieważ będzie mieć ona bezpośredni kontakt np. z buzią dziecka. Do produkcji tego typu asortymentu wykorzystuje się zwykle bawełnę, tkaninę bambusową albo algi morskie.

Bawełna stanowi najbezpieczniejszy rodzaj materiału dla dzieci. Jest ona nie tylko delikatna, ale również cechuje się przyjemną strukturą, która jest przyjazna nawet dla najbardziej delikatnej skóry dziecka. Wybierając bawełnę organiczną, rodzic będzie miał gwarancję, że chroni swoje maleństwo przed wszelkimi chemicznymi substancjami.

Tkanina bambusowa pomimo tego, że jest rzadziej spotykanym materiałem to jest również zalecana dla małych dzieci. Posiada ona termoregulacyjne właściwości i świetnie sprawdzi się nie tylko w chłodne, ale również w cieplejsze dni.

Algi morskie są tekstyliami stanowiącymi hit w obecnych czasach wśród eko-mam. Chronią one maleństwo przed ewentualnymi negatywnymi niskimi bądź wysokimi temperaturami i jednocześnie pielęgnują skórę dziecka. Ten rodzaj tkaniny nie wywołuje podrażnień, niweluje odparzenia, a nawet wspomaga gojenie się ran.

Podsumowanie

Rożki niemowlęce mają swoich zwolenników, jak i przeciwników. Decydując się na nie podczas kompletowania wyprawki dla noworodka, warto zwrócić przede wszystkim szczególną uwagę na materiał, z którego są one wykonane i jaka jest w nich forma zapięcia, która będzie bardziej odpowiednia dla rodzica. Zalecana jest jednak bawełna albo bambus. Rożki dla noworodków są lepsze bez usztywnienia. W pierwszych tygodniach życia, kształt litery „C” jest naturalną pozycją dziecka. Usztywniony tył może to jednak utrudnić i uniemożliwić właściwe ułożenie maluszka.

Więcej elementów wyprawek dla niemowląt znajdziecie w naszym sklepie: Baby Growikar – Rożki niemowlęce

Przewiń do góry