kocyki dla noworodka

Ważny element wyprawki, czyli kilka słów o kocykach dla niemowlaków

Kocyki dla noworodków stanowią podstawowy element każdej wyprawki. Zapewne każdy rodzic wie, iż tuż po narodzinach dziecka, narzuty przydają się praktycznie cały czas. Warto w zapasie mieć więcej niż jedną sztukę. Obecnie kocyki dla niemowląt występują nie tylko w różnorodnych kolorach i wzorach, ale przede wszystkim w rodzajach materiałów, z których są one wykonane. Mogą to być kocyki z polaru albo bawełny minky itd….

Do czego może przydać się kocyk dla noworodka?

Kocyk dla noworodka znajduje wszechstronne zastosowanie. Jednym z nich jest wykorzystanie go już w szpitalu, w celu owinięcia dzidziusia zamiast stosowania becików. Może on dodatkowo otulać maluszka podczas snu bądź przydać się w trakcie podróży lub spaceru, aby ochronić go przed chłodem. W pierwszych chwilach życia należy w szczególny sposób troszczyć się o zdrowie maleństwa. Nie jest on jeszcze wystarczająco uodporniony na wszelkie czynniki zewnętrzne. Innym zastosowaniem kocyka dla niemowlaka będącego już w nieustannym ruchu jest forma maty do zabawy.

wyprawka dla niemowlaka

Różnorodność kocyków

Wybór kocyków dla niemowlaków jest wręcz ogromny. Można stwierdzić, że producentom nie brakuje pomysłów na akcesoria dla najmłodszych. Każda przyszła mama zapewne wybierze coś najbardziej odpowiedniego dla swojego maluszka, niezależnie od ulubionych kolorów, wzorów czy też materiałów.

Kluczową rolę odgrywa również rozmiar podczas podejmowania decyzji o odpowiedniej narzutce dla niemowlaka. Zaleca się jednak, aby wybrać taki, który posłuży nieco na dłużej, ponieważ kocyk pełni naprawdę wiele funkcji. Jednym ze standardowych rozmiarów jest 75 x 100 cm. Ta optymalna wielkość pozwoli na komfortowe ułożenie dziecka w łóżeczku czy też na łóżku rodziców bądź w dostawce.

Jak wybrać najlepszy kocyk dla niemowlaka?

Zdrowie maluszka dla rodziców jest bardzo ważne. Z pomocą zatem przychodzi kocyk dla niemowlaka, jeśli wybierze się taki, który jest wykonany z delikatnego materiału. Maluszek ma jeszcze wrażliwą skórę, więc trzeba zagwarantować mu nie tylko komfort, ale również ciepło. Podczas wyboru właściwej narzutki niezwykle kluczowe jest, aby kierować się jakością uszytego produktu. Taki kocyk ma niemal bezpośredni kontakt ze skórą dziecka. Najlepiej, aby był on hipoalergiczny. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jaki będzie jeden najlepszy kocyk.

Bawełniany kocyk dla noworodka jest zarówno miękki, jak i bardzo przyjemny w dotyku. Dzięki temu rodzice mają pewność, iż nie podrażni on skóry maluszka i nie wywoła jakiegokolwiek uczulenia. Bawełna sprawia, że narzutka przepuszcza powietrze, jednocześnie zapewniając zachowanie ciepła. Nawet wielokrotne pranie takiego kocyka nie wpłynie
na utracenie jego cennych właściwości.

Obecnie, dużą popularnością cieszą się również kocyki dla niemowląt wykonane z minky. Dokładniej to jest połączenie tego materiału wraz z polarem albo bawełną. Najważniejszymi zaletami jest to, że zapewniają one izolację termiczną. Maluszkowi nie będzie zatem ani za ciepło, ani za zimno. Ta tkanina jest także przyjazna dla delikatnej skóry dziecka. Jej elastyczność sprawia, że takim kocykiem można dokładnie otulić maleństwo. Minky nie trzeba prasować, a co ważne – szybko schnie po praniu, które nie wpływa na zniekształcenie materiału.

kocyki dla niemowląt

Kocyki dla niemowląt – podsumowanie

Kocyki sprawiają, że jest w nich coś … rozczulającego! Niezwykle miły jest widok owiniętego w narzutkę maluszka. Kocyki dla niemowląt są wręcz nie do zastąpienia. Wybierając właściwy kocyk dla noworodka trzeba kierować się tym, aby był on w pełni bezpieczny. Z tego względu, iż przy dziecku wszystko w otoczeniu szybko się brudzi to dodatkowo ten produkt musi być łatwy do utrzymania w czystości. Taka narzutka musi być uszyta przede wszystkim z troską, ponieważ ma ona służyć najmłodszym.

Szukasz kocyków dla noworodków? Zapraszamy do naszego sklepu: Baby Growikar – Kocyki Dla Niemowląt

Przewiń do góry