wyprawka dla niemowląt

Wiosenna wyprawka dla niemowlaka. Co warto wiedzieć?

Wyprawka dla noworodka na wiosnę musi być właściwie przemyślana. O tej porze roku pogoda jest jeszcze kapryśna. Pomimo tego wiele mam uważa, iż wiosna to świetny okres na urodzenie dziecka, gdyż częściej można wybierać się na spacery, a latem spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu z maluszkiem. Jak zatem powinna wyglądać wyprawka na wiosnę?

Wyprawka dla niemowlaka na wiosnę – o czym należy pamiętać?

Z pewnością każda mama potwierdzi, iż wyprawkę trzeba przygotować rozważnie dopasowując ubranka adekwatnie do sezonu. Na sam początek nie trzeba mieć wygórowanej ilości odzieży dla maluszka, ponieważ w pierwszych miesiącach dzieci najszybciej rosną.

Wyprawka dla niemowlaka na wiosnę to komplet ubranek, jak również podstawowe kosmetyki oraz przydatne rzeczy do wózka i łóżeczka. Wiosną jest nie tylko coraz cieplej, ale mogą również pojawić się chłodniejsze dni. Wiele osób poleca, aby ubierać dziecko na cebulkę, dzięki czemu może ono czuć się dobrze niezależnie od panującej na zewnątrz temperatury.

wyprawki dla dzieci na wiosnę

Wyprawka dla noworodka na wiosnę – co powinna zawierać?

Warto wiedzieć, że wyprawka dla dziecka polega na odpowiednim dopasowaniu ubranek. Wyprawka dla noworodka na wiosnę musi obejmować nie tylko body z krótkim i długim rękawem, rampersy oraz pajacyki czy też półśpiochy, ale także cieplejsze sweterki bądź bluzy. Nie wolno również zapominać o skarpetkach, czapeczce i kocyku. Podczas zmiennej pogody świetnie sprawdzi się cienki kombinezon, np. na polarku oraz flanelowe pieluszki do przykrywania maluszka.

Kosmetyki to kolejny nieodłączny element wyprawki dla dziecka, pomimo tego, że nie wolno przesadzać z ich ilością na delikatnej skórze niemowlaka. Oczywiste jest, że muszą one być dopasowane do wieku dziecka. Bardzo ważne jest, aby kosmetyki dla niemowlaka posiadały atest i były hipoalergiczne. Spośród potrzebnych wskazuje się na płyn do kąpieli oraz krem ochronny przydatny podczas zmiany pieluszki. Ponadto, wiosną mogą przydać się: krem do buzi, a nawet preparat odstraszający owady i kleszcze. Tego ostatniego nie stosuje się bezpośrednio na skórę dziecka tylko należy delikatnie spryskać wózek albo ubranko maluszka. Z kolei zadaniem kremu do buzi jest ochrona policzków niemowlaka przed ewentualnym wiatrem albo chłodniejszym powietrzem. Zwykły krem nawilżający można stosować w celu pielęgnacji buzi w domu, np. po kąpieli czy też po przyjściu ze spaceru.

wyprawka dla noworodka

Wiosenny spacer z noworodkiem

Wybierając się na wiosenny spacer z noworodkiem warto wiedzieć jak zaplanować wcześniej wyprawkę dla dziecka, czyli jakie ubranka najbardziej będą przydatne. Pewne przysłowie brzmi, że nie ma złej pogody tylko są nieodpowiednie ubrania. Wiosna jest nieprzewidywalną porą roku biorąc pod uwagę pogodę. Niezależnie od tego warto wiedzieć, iż spacery na świeżym powietrzu są jak najbardziej korzystne dla każdego. Zgodnie z zasadą, niemowlakowi powinno się zakładać o jedną warstwę więcej niż samemu sobie. Nie wolno przegrzewać dziecka. Ubieranie na tzw. cebulkę umożliwia zatem ewentualne zdjęcie czy też nałożenie dodatkowej warstwy w zależności od pogody. Dzieciom najlepiej sprawdza się temperaturę na karku, a nie na rączkach albo nóżkach

Wyprawka dla niemowlaka na wiosnę – podsumowanie

Odzież to najważniejszy element wyprawki. Wiosenna garderoba dziecka musi być przede wszystkim funkcjonalna i komfortowa podczas zmiennej pogody. Wyprawka dla noworodka na wiosnę powinna być rozsądnie przygotowana. Wiele rzeczy może po prostu nie przydać się albo dziecko na tyle szybko będzie rosnąć, że choćby body będzie mieć ubrane maksymalnie jeden raz. To może wpłynąć dodatkowo na zaoszczędzenie nieco pieniędzy.

Więcej informacji znajdziecie w naszym sklepie: Baby Growikar – Wyprawki dla niemowląt.

Przewiń do góry