wyprawka dla noworodka 2021

Wyprawka dla noworodka na start. Czego nie może zabraknąć?

Każdemu przyszłemu rodzicowi zależy na tym, aby jego dziecku, które niedługo ma przyjść na świat, niczego nie brakowało. Oczywiście pewnych sytuacji nie możemy przewidzieć, dlatego też nie wszystkie produkty dla noworodka możemy kupić z wyprzedzeniem. Niemniej jednak istnieją rzeczy, których nie może zabraknąć w wyprawce dla noworodka. Oto podstawowa lista dla przyszłych rodziców.

Kocyk czy rożek?

Noworodki uwielbiają uczucie ciepła i ścisku – dotyczy to nawet dzieci, które rodzą się w upalne, letnie dni. Dlatego też, aby zapewnić im poczucie komfortu, powinniśmy wyposażyć się w rożek niemowlęcy oraz dobrej jakości kocyki. Rożki znacznie ułatwiają trzymanie niemowlaka, natomiast kocyk może posłużyć do przykrycia, gdy dziecko śpi w łóżeczku lub w wózku. Co istotne, warto wyposażyć się w minimum 3 kocyki – jeden do samochodu, jeden do wózeczka i jeden do domu. Latem możemy zdecydować się na bambusowe kocyki, które są lekkie i umożliwiają delikatnej skórze noworodka oddychanie. Zimą zaś lepiej wyposażyć się w nieco grubszy kocyk, dzięki któremu maluszkowi będzie po prostu cieplej. W kontekście snu niemowlaka, wielu rodzicom w przetrwaniu pierwszych nocy pomagały kokony. Maluchy domagają się bowiem, aby zabrać je do swojego łóżka, gdzie mogą poczuć ciepło mamy. Nie jest tajemnicą, że o wiele łatwiej znieść nocne pobudki, gdy nie trzeba ruszać się z łóżka, aby nakarmić czy przytulić dziecko. Niemniej jednak rodzice zwykle boją się spać z takim maluchem, dlatego z pomocą przychodzi im kokon, który niejako wydziela przestrzeń dla niemowlaka. Kokon sam w sobie może stanowić również mini nosidło, dlatego warto się w niego wyposażyć.

kocyki wyprawka dla noworodka

Akcesoria do łóżeczka i wózeczka dla noworodka

Przyszli rodzice powinni wyposażyć się w przewijak, na którym będą mogli spokojnie przebrać niemowlę. Obecnie możemy kupić przewijaki w formie komód, które są bardzo stylowym i wygodnym rozwiązaniem. Niemniej jednak nie każdy posiada w domu wystarczająco dużo miejsca, aby wstawić nowy mebel. Możemy więc zakupić zwykły przewijać na łóżeczko, który można zdjąć, gdy tylko skończymy przewijać dziecko. Warto również zakupić organizer na łóżeczko, w którym możemy trzymać chusteczki, pieluchy, krem do pupy czy inne, niezbędne nam akcesoria. Nie zapomnijmy również o karuzeli, która zawiśnie nad łóżeczkiem. Dobrze, aby grała ona delikatne melodie, które ułatwią dziecku zasypianie. W mini wersję owej karuzeli możemy również wyposażyć wózek. Tam nie powinno zabraknąć kolorowych, przykuwających wzrok malucha zabawek. Jeżeli nasz wózek nie posiada wszytej moskitiery ani dodatkowej kapy przeciwdeszczowej, to koniecznie musimy się w nią wyposażyć. Zarówno w wózeczku, jak i w łóżeczku, dobrze mieć małą, wygodną poduszeczkę, która uprzyjemni maluchowi sen.

akcesoria do wózeczka dla noworodka

Pieluszki i zabawki

Oczywistym jest, że przyszli rodzice muszą wyposażyć się w przynajmniej jedną paczkę pieluch jednorazowych. Większość szpitali wymaga bowiem, aby przynieść je ze sobą do porodu. Niemniej jednak w wyprawce nie powinno również zabraknąć pieluszek tetrowych oraz flanelowych. Mogą one posłużyć do wytarcia niemowlaka, gdy uleje mlekiem. W gorące dni możemy również lekko nakryć malucha pieluszką podczas snu. Wiele kontrowersji budzi kupowanie zabawek niemowlakom. Wszak zwykle nie interesują się one niczym innym, niż mlekiem i snem. Tymczasem dobrze prezentować dziecku zabawki w kolorach czarnym i białym, które rozbudzają wyobraźnię i pobudzają kreatywność maluchów. Wszelkie zabawki grające, takie jak pozytywki czy szumiące misie, mogą zaś ułatwić dziecku zasypianie.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi produktami w naszym sklepie: Baby Growikar – Wyprawka dla noworodka.

Przewiń do góry