wyprawka dla niemowląt

Wyprawki dla noworodka w zależności od pory roku urodzenia

Wyprawka dla noworodka zawiera wiele przedmiotów i akcesoriów, które są niezbędne już od pierwszych chwil maluszka. Wybór odpowiednich produktów nie jest łatwym zadaniem. Warto zatem stworzyć wcześniej listę tych najbardziej potrzebnych. Pierwsze dni życia dziecka są niezwykle ważne i w tym czasie najważniejsza jest troska. Lepiej wcześniej przygotować wyprawkę dla noworodka, aby potem móc się cieszyć z nim wyłącznie wspólnie spędzanymi chwilami.

Wyprawki dla noworodka w zależności od pory roku urodzenia

Niewątpliwe jest, że wyprawka dla dziecka urodzonego latem nieco różni się od maluszka urodzonego zimą. Latem wystarczy kilka bodziaków, rampersów, pajacyków i przede wszystkim krem z filtrem, a także np. otulacz bambusowy. Zimą trzeba wyprawkę dla noworodka uzupełnić o cieplejszy kombinezon, śpiworek do wózka, czapeczki i rękawiczki. Zgodnie z zaleceniami i w trosce o bezpieczeństwo maluszka nie powinno się go przewozić w foteliku samochodowym w grubszych ubraniach. Obecnie są produkowane specjalne otulacze do nosidełka, które również zapewnią maluszkowi ciepło nawet w mroźniejsze dni.

wyprawka dla noworodka

Kiedy kompletować wyprawki dla dziecka?

Wyprawki dla dziecka najlepiej kompletować w 6-8 miesiącu ciąży. Nie zaleca się, aby zostawiać tę czynność na ostatnią chwilę. Warto na spokojnie przeanalizować wybrane produkty, aby wybrać te najlepsze jakościowo dla swojej pociechy.

Akcesoria do łóżeczka jako jeden z najważniejszych elementów wyprawki dla noworodka

Akcesoria do łóżeczka pozwalają na świetną organizację najpotrzebniejszych produktów, aby mieć je zawsze pod ręką. Noworodki najwięcej czasu spędzają właśnie w łóżeczku. Komplet pościeli to podstawowy element, który trzeba mieć przygotowany tuż po powrocie ze szpitala. Można go dopasować nawet do wystroju sypialni.

W łóżeczku niemowlęcym spośród podstawowych elementów niewątpliwie należy wskazać na: wygodny materacyk, prześcieradło, kocyk. Można też dodatkowo kupić śpiworek do spania i rożek do karmienia.

Akcesoria do łóżeczka zawierają również materac, monitor oddechu, który jest bardzo praktyczny, aby każdy rodzic mógł spać spokojnie. Zabawki ułatwiające zasypianie z pewnością umilą każdą chwilę przed drzemką maluszka.

Dekoracyjne akcesoria do łóżeczka – dodatkowe elementy

Narzutki na łóżeczko niemowlęce, grające spokojne melodyjki karuzele, dekoracyjne falbanki na szczebelki łóżeczka i gniazdka dla niemowląt to tylko kilka wybranych dodatkowych elementów, które wchodzą w skład akcesoriów do łóżeczka.

organizer na łóżeczko

Organizer na łóżeczko – dlaczego jest praktyczny?

Akcesoria do łóżeczka zawierają także organizer, który jest coraz częściej kupowany podczas kompletowania wyprawki dla maluszka. Ułatwia on sprawowanie opieki oraz pielęgnację niemowlaka. Organizer na łóżeczko zawiera kilka przegródek, w których można umieścić najpotrzebniejsze produkty, jak np. maść na odparzenia, chusteczki nawilżane, pampersy itd. Tego typu akcesoria do łóżeczka stanowią jednocześnie ozdobę sypialni i zapewniają w niej porządek.

Wyprawka dla dziecka – podsumowanie

Wyprawka dla dziecka to jedna z najważniejszych czynności wykonywanych przez rodziców. Często maluszki rodzą się znacznie wcześniej, więc dlatego ważne jest, aby mieć wszystko przygotowane przed planowanym terminem porodu. Młoda mama będzie spokojniejsza, jeśli będzie wiedzieć, iż niczego nie zapomni w pośpiechu. W dzisiejszych czasach nie trzeba nawet specjalnie jeździć do sklepów – wystarczy bowiem wszystko zamówić przez internet poznając nawet opinie innych rodziców odnośnie danego elementu wyprawki dla noworodka.

Zapraszamy do naszego sklepu 🙂

Przewiń do góry